Szakmai együttműködés a Nemzeti Kajak-Kenu Akadémiával
A Debreceni Egyetem Sportdiagnosztikai, Életmód és Terápiás Központjába (SET) látogatott Kovács Katalin háromszoros olimpiai és harmincegyszeres világbajnok kajakozó. A kiváló sportoló és munkatársai a Nemzeti Kajak-Kenu Akadémia leendő egészségügyi központjához gyűjtöttek szakmai tapasztalatokat a SET-ben.
A Debreceni Egyetem is képviseltette magát a sportszakmai konferencián
Sporttudomány és innováció – produktivitás, és ami mögötte van címmel rendeztek szakmai konferenciát a budai Várnegyedben, a Lónyay-Hatvany Villában. A Kárpát Medencei Tehetségkutató Alapítvány és a Kosárlabda Specifikus Módszertani Központ közös szervezésében, immár harmadik alkalommal megtartott tanácskozáson a Debreceni Egyetem kancellárja, Bács Zoltán, illetve a Sporttudományi Koordinációs Intézet igazgatója, Balogh László is szerephez jutott.
A kalapáccsal összetörhető fagyott virágoktól a színes gőzökig
Általános iskolás gyerekeknek mutattak be látványos, érdekes kémiai kísérleteket a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karának munkatársai az intézmény Díszudvarán hétfőn. A rendezvénnyel egyrészt a Föld napjához kapcsolódtak, másrészt igyekeztek kedvet csinálni a gyógyszerész hivatás elsajátításához.
Debreceni Fogászati Napok: jelen és jövő
A XXIV. Debreceni Fogászati Napok ismét Debrecenbe vonzotta a szakma résztvevőit, ahol elsősorban a fogorvoslás elméleti, gyakorlati és oktatási aktualitásairól, eredményeiről és a jövő lehetőségeiről esett szó.
Gyermekendokrinológiai konferencia a legújabb terápiákról
Az alacsonynövés, a gyerekeket érintő pajzsmirigytumorok és a túlsúly volt a központi témája az idei ENDOPED konferenciának. Az országos szakmai fórumot a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinika endokrin szakrendelésének munkatársai szervezték. Az orvosok és a szakdolgozók a gyermekendokrinológiát és diabetológiát érintő legújabb terápiás lehetőségeket tekintették át a csütörtökön kezdődött kétnapos tudományos ülésen, Hajdúszoboszlón.
A fogászati világ aktualitásai
Várhatóan több mint kétszáz fogorvos, szakdolgozó és fogorvostan-hallgató érkezik Debrecenbe az ország különböző részeiről hétvégén, a XXIV. Debreceni Fogászati Napokra, melyen a fogászati szakma elméleti, gyakorlati és oktatási aktualitásairól, eredményeiről is szó esik.
Különleges, interdiszciplináris, interkulturális
Szenzoriális színház, állatasszisztált pedagógia, zeneterápia, gyermekszegénység, digitális egyenlőtlenség, tanulási zavarok, sajátos nevelési igény, antropológia – csak néhány téma abból a száz tudományos előadásból, melyet tizennyolc ország szakemberei osztottak meg a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Karán szervezett IX. Különleges Bánásmód Nemzetközi Interdiszciplináris konferencián.
Uray Éva (1936-2024)
Életének 88. évében, 2024. április 2-án elhunyt Uray Éva egyetemi tanár, a Debreceni Egyetem Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Tanszék alapítója. Halálával e szakterület meghatározó alakja távozott.
A fertőző betegségek veszélyeiről tanácskoztak
Az antibiotikum-rezisztens baktériumokról és új terápiás lehetőségekről is szó volt a Fertőző Betegségek Egy Egészség Kontextusban című nemzetközi online konferencián. A Debreceni Egyetem Egészségtudományi Kar „Egy Egészség” Intézete, a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar, a Debreceni Egyetem Metagenomikai Intézete, valamint az Állatorvostudományi Kutatóintézet és a Magyar Kutatói Hálózat Ökológiai Kutatóközpontja által rendezett
28 már
Egyedülálló feladatok a GYTK Természettudományos Versenyén
Debreceni diák sikerével zárult a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karának középiskolásoknak meghirdetett harmadik Természettudományos Versenye, a GYKTV. A 15 versenyzőnek négyféle feladatot kellett megoldani. A döntősök olyan felvételi pontokkal gazdagodhattak, amelyek sokat érhetnek majd akkor, ha a debreceni gyógyszerészképzésben akarnak továbbtanulni.

Tisztelt Felhasználó!

A tájékoztatót megismertem.